INTERLUBE Auto
Lubrication System
S1
| Model name | S1-250 |
|---|---|
| Driving energy | Hammer vibration |
| Output pressure | approx 80bar |
| Output quantity | 0.1~0.7 cc/min |
| Cartridge type | Rechargeable cartridge |
| Cartridge capacity | 250CC |
| Exterior size | 120mm x 134mm x 75mm |
| Weight | approx 3.1Kg |
| Output port | PF 1/4" |
| Available temperature | -20℃~ 60℃ |