INTERLUBE Auto
Lubrication System
H1A
| Model name | H1A |
|---|---|
| Driving energy | Hydraulic drive |
| Hydraulic hammer circuit | min 80bar ~ Max 270bar |
| Output pressure | min 43bar ~ Max 175bar |
| Output quantity | 0.2~2.0 cc/min |
| Cartridge type | Screw 22mm x O.D 63.5mm |
| Exterior size | 165mm x 92mm x 252mm |
| Weight | approx 4.7Kg |
| Output port | PF 1/4” |
| Available temperature | -20℃~ 70℃ |