INTERLUBE Auto
Lubrication System
11U
| Model name | 11U-500 |
|---|---|
| Driving energy | Hammer vibration |
| Output pressure | approx 120bar |
| Output quantity | 0.2~1.2 cc/min |
| Cartridge type | Rechargeable cartridge |
| Cartridge capacity | 500CC |
| Exterior size | 140mm x 92mm x 361mm |
| Weight | approx 5.2Kg |
| Output port | PF 1/4" |
| Available temperature | -20℃~ 60℃ |