INTERLUBE Auto
Lubrication System
HT3
| Model name | HT3 |
|---|---|
| Driving energy | Hydraulic drive |
| Hydraulic hammer circuit | min 80bar ~ Max 270bar |
| Output pressure | min 43bar ~ Max 175bar |
| Output quantity | 0.4~1.6cc / 1stroke |
| Cartridge type | Screw 20mm x O.D 62mm |
| Exterior size | 210mm x 116.5mm x 223mm |
| Weight | approx 6.6Kg |
| Output port | PF 1/4” |
| Available temperature | -20℃~ 70℃ |
| Adaptable Cartridge | Outside Diameter 62mm |
| Screw Diameter 20mm |